Tрета недела по Педесетница

11.07.2021 Во третата недела по Педесетница во соборниот храм пресвета Богородица -Гостивар света литургија богослужеше надлежниот архереј, митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф со свештенството од гостиварското архиерејско намесништво.