Успение на пресвета Богородица

28.08.2021 Во соборниот храм Успение на пресвета Богородица - Гостивар,митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше света литургија.Верниот народ кој со пост,молитва и исповед се подготвуваше во текот на постот пристапи да се причести со светите тајни.