Велики Четврток во соборниот храм Св.Климент Охридски - Скопје

21.04.2022 Велики Четврток во соборниот храм Св.Климент Охридски-Скопје Неговото Блаженство архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на архиереите на МПЦ-ОА богослужеше света Василиева литургија. На литургијата беше осветено и светото миро. Повеќе информации на сајтот на скопската епархија.