Во 27-та недела по Педесетница

Во 27-та недела по Педесетница, на празникот посветен на св. ап. Андреј Првоповикан, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше света Божествена Литургија во Лешочкиот манастир "Свети Атанасиј Велики".
На Литургијата, Неговото Високопреоавештенство, г. Јосиф го ракоположи ѓаконот Вељанчо Огненовски во презвитерски чин.