Воведение на Пресвета Богородица - Пречиста

На 04.12.2020 На празникот Воведение на Пресвета Богородица-Пречиста ,митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше света литургија во соборниот храм св.Кирил и Методиј-Тетово.Верниот народ се причести со светите тајни.По литургијата беа благословени славските лебови.