Недела на св.Марија Египетска

14.04.2019. во Петтата Недела од Великиот пост - Недела на св.Марија Египетска,Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше св.Василиева литургија во храмот св.Никола во Тетово во сослуженије со свештеници од Тетовското намесништво. На литургијата проповедаше митрополитот г.Јосиф, проповедта можете да ја прочитате тука...