Обрезание на Господ Исус Христос, Св. Василиј Велики

На 14.01.2020 година, Обрезание на Господ Исус Христос, Св. Василиј Велики, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Василиева литургија во храмот „Св. Никола “ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерерјско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со светите Христови Тајни.

На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф, беседата може во целост да ја прочитате тука...