Oсветување на камен темелник за изградба на нов храм посветен на „Св. Георгиј Победоносец “ – с. Милетино – Тетовско

На 06.05.2019 година, На празникот „Св. Георгиј – Ѓурѓовден, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, со свештеници од Тетовското архиерејско намесништво изврши осветување на камен темелник за изградба на нов храм посветен на „Св. Георгиј Победоносец “ – с. Милетино – Тетовско.

Пигоден говор одржа надлежниот Митрополит г. Јосиф, кој може во целост да го прочитате тука....