V Акатист  на „Пресвета Богородица“

На 12.04.2019 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи V Акатист на „Пресвета Богородица“ во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво.

По Акатистот Митрополитот г. Јосиф беседеше, и целата беседата може да ја прочитате тука....