Велики Четврток

На 16.04.2020 година, Велики Четврток, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф, богослужеше вечерна со Василиева литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. По литургијата беше извршен маслосвет.Беседата на митрополитот може да ја прочитате тука....