23 Недела по Педесетница

На 04.11.2018 Во соборниот храм Пресвета Богородица - Гостивар, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослуженије на Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф и епископот Хераклејски г. Климент, игуменот Фотиј од Беровскиот манастир „Успеније на Богородица“, јеромонахот Ефросиниј од Бигорскиот манастир и свештеници од Тетовско-гостиварската епархија богослужеја света Литургија. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. На литургијата проповедаше Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф. Проповедтта можете во целост да ја прочитате тука...