Томина Недела

На ден 26.04.2020 година Томина Недела , Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Jосиф отслужи Света Божествена Литургија во Лешочкиот манастир во сослужение со протоереј Марјанчо Мадевски и ѓакон Илија Деспотовски.