Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица

На 28.08.2019 година, Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше  Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир во сослужение на свештеници од Тетовско-гостиварската епархија. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. По литургијата беа благословени славските и кумските лебови.

На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф, беседата може во целост да ја прочитате тука.....