Во посета на Лешочкиот Манастир Свети Атанасиј

Во посета на Лешочкиот Манастир Свети Атанасиј

Со благослов на митрополитот Повардарски Агатангел,  ректор на МПБ, учениците и професорите од Богословијата го пос...

Штитениците од Детскиот дом 11 Октомври во посета на Лешочкиот Манастир

Штитениците од Детскиот дом 11 Октомври во посета на Лешочки...

На 01.05.2017 на покана од митрополит Тетовско-гостиварски г. Јосиф  штитениците од Детскиот дом 11 Октомври предво...

Недела 2-ра на Воскресение (Томина)

Недела 2-ра на Воскресение (Томина)

На 23.04.2017 година, Недела 2-ра на Воскресение (Томина), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостива...

Источен Петок – Балаклија

Источен Петок – Балаклија

На 21.04.2017 година, Источен Петок – Балаклија, Неговото Блаженство архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стеф...

Cредба со Францускиот амбасадор во Република Македонија г. Кристиан Тимоние

Cредба со Францускиот амбасадор во Република Македонија г. Кристиан Тимоние

На 20.04.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во својот кабинет оствари средба со Францускиот амбасадор во Република Македонија г. Кристиан Тимоние.  

Hа прием кај градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи

Hа прием кај градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи

На 20.04.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, по повод Велигденските празници беше на прием кај градоначалничката на Општина Тетово г-ѓа Теута Арифи. Градоначалничката...

II ден Велигден

II ден Велигден

На II ден Велигден, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи света архиерејска Златоустова Литургија во храмот „Св. Димитриј“ во Тетово, во сослужение на свештеници...

Воскресение Христово

Воскресение Христово

Во предвечерието на најголемиот Христијански празник – Воскресение Христово, во Тетовско-гостиварската епархија пристигна благодатниот оган кој по божјата милост секоја година на чудотворен начин слегува во црквата...