Втор Акатист на Пресвета Богородица

На 02.03.2018 година, Во соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф со свештенството од тетовското архиерејско намесништво, во вториот петок од Великиот пост служеше втор Акатист на Пресвета Богородица.