Литургија на Претходноосветени Дарови

На 14.03.2018 година, во Средата од четвртата седмица од Великиот пост, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово отслужи литургија на Претходноосветени Дарови, во сослужение на протопрезвитер Марјанчо Мадевски и презвитер Александар Стојаноски. Верниот народ се причести со Светите Тајни Христови.