Литургија на Претходноосветени Дарови, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј

На 28.02.2018 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи Литургија на Претходноосветени Дарови, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Ивица Спасеноски, протопрезвитер Марјанчо Мадевски и презвитер Александар Стојаноски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови тајни.