Недела на свети Григори Палама

На 04.03.2018 година во втората недела од Велигденскиот пост која е посветена на свети Григорие Палама, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на свештениците од гостиварското архиерејско намесништво богослужеше Василиева литургија во соборниот храм Пресвета Богородица - Гостивар. На литургијата проповедаше митрополитот г. Јосиф а проповедта можете да ја прочитате тука ...