Св. Атанасиј Велики

На 31.01.2018 година, Св. Атанасиј Велики, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Атанасиј“ – с. Брвеница. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. По литуиргијата Митрополитот изврши благословување на кумските лебови во с. Брвеница и во храмот „Св. Атанасиј“ - с Седларце. На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф. Беседата може да ја прочитате во целост тука: