11та недела по Педесетница

23.08.2020. Во соборниот храм св. Кирил и Методиј -Тетово ,Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф со свештенсвото од Тетово богослужеше света литургија. На литургијата верниот народ се причести со светите тајни.