13 седмица по Педесетница

На 06.09.2020 Митрополитот Тетовско - гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија во Лешочкиот манастир. Истиот ден во храмот посветен на Вознесението Христово  во с. Рогачево митрополитот г. Јосиф изврши св. тајна крштение на чедото божјо Кирјана.