15 седмица по Педесетница

20.09.2020 Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на протоереј-ставрофор Томислав Јосифовски и протоереј Љубиша Блажевски и ѓакон Илија Деспотовски богослужеше света литургија во храмот Пресвета Богородица - Тетово.