31 недела по Педесетница

На 30.12.2018 година, Св. пр. Даниил и 3-те момчиња – Ананиј, Азариј и Мисаил, Неговото високопреосвештенство, Митрополит Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од архиерејското намесништво на Тетово. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.