6 Недела по Педесетница

На 19.07.2020 Митроплитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во 6 Недела по Педесетница -на празникот Преп.Сисој Велики богослужеше света литургија во соборниот храм св.Кирил и Методиј-Тетово.По литургијата беа благословени кумските лебови.