9та недела по Педесетница

На 09.08.2020 кога светата црква го празнува споменот на св. Климент Охридски, св.Седмочисленици, св.вмч. Пантелејмон митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше света лутургија во Лешочкиот манастир.