Cедумнаесеттата недела по педесетница

13.10.2019.Во седумнаесеттата недела по педесетница Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше св.литургија во храмот св.Богородица во Гостивар во сослуженије на свештеници од Гостиварското намесништво.