IV акатист на Пресвета Богородиц

На 16.03.2018 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служeше IV акатист на „Пресвета Богородица“, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ - Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Предраг Исаески, протопрезвитер Ивица Спасеноски, протопрезвитер Жарко Мицкоски, протопрезвитер Марјанчо Мадевски, презвитер Александар Стојаноски и ѓакон Илија Деспотовски.