Bтор петок од Великиот пост

На 10.03.2023 г., во вториот петок од Великиот пост, Митрополит Тетовско-гостиварски г.Јосиф, во сослужение на протоерејот Трпе Богоевски ,протоерејот Маријанчо Мадевски и ѓакон Славчо Ѓоргески, отслужи Мало повечерие со читање на втората статија од Акатистот кон Пресвета Богородица, во храмот „Пресвета Богородица“, во Гостивар.