Четвртиот петок од Великиот пост

На 01.04.2022г., во четвртиот петок од Великиот пост, Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф заедно со протоереј-ставрофор Мирко Станковски и ереј Илија Сламков во храмот св.Атанасиј-Лешочки манастир ја отслужи четвртата Статија од Акатистот кон Пресвета Богородица.