Четвртокот од првата Недела од Великиот пост

На 14.03.2019 година, во Четвртокот од првата Недела од Великиот пост, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, со свештеници од Тетовското архиерејско намесништво,  богослужеше вечерна богослужба и читаше од покајниот канона на св. Андреј Критски.