Cв. мч-чки Вера, Надеж и Љубов и мајка Софија

На 30.09.2018 година, св. мч-чки Вера, Надеж и Љубов и мајка Софија, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.