Cвета тајна Венчание на чедата божји Игор и Драгана Исакоски

16.10.2021 Во Лешочкиот манастир митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на архиерејскиот намесник на Тетово протоереј-ставрофор Мирко Станковски и ереј Илија Сламков  изврши света тајна Венчание на чедата божји Игор и Драгана Исакоски.