Дваесетата седмица по педесетница

30.10.2022 Во дваесетата седмица по педесетница, Св.бесребреници Козма и Дамјан во соборниот храм св.Кирил и Методиј -Тетово, митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше света литургија во сослужение на свештенсвото на храмот. Верниот народ се причести со светите тајни. Беседа изрече митрополитот г. Јосиф.