II ден Божик

На 08.01.2019 година, на II ден Божик, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Димитриј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовско архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.