IV Акатист на „Пресвета Богородица“ во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово

На 05.04.2019 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи IV Акатист на „Пресвета Богородица“ во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво.