Христос се роди!

На 08.01.2021 година кога го празнуваме Соборот на Пресвета Богородица и Светиот праведен Јосиф, Негоговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско - гостиварски г. Јосиф богослужеше Света Божествена Литургија во Лешочкиот манастир. Христос се роди!