Литургија на претходноосветени дарови

18.03.2022  Во соборниот храм св. Кирил и Методиј - Тетово, протоереј Ивица Спасеноски богослужеше Литургија на претходноосветени дарови. Верниот народ се причести со светите Тајни. На Литургијата присуствуваше митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф.