Недела 1 – ва по Педесетница (Сите Светии)

На 23.06.2019 година, Недела 1 – ва по Педесетница (Сите Светии), Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир во сослужение на ссвештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се Причести со Светите Христови Тајни.