Недела 27 по Педесетница

18.12.2022 Недела 27 по Педесетница Преп. Нектариј Битолски, во соборниот храм пресвета Богородица - Гостивар митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија.