Недела 3 -та на Великиот пост (Крстопоклона)

На 31.03.2019 година, Недела 3 -та на Великиот пост (Крстопоклона), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Василиева литургија во храмот „Св. Атанасиј“ -  с. Брвеница, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф, беседата во целост може да ја прочитате тука...