Недела 36 – та по Педесетница

На 03.02.2019 година, Недела 36 – та по Педесетница, Преп. Максим Исповедник, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј – Тетово, во сослужение со свештеници од Тетовското архиерејско намесништво, протопрезвитер Предраг Исаески, протопрезвитер Жарко Мицкоски и протопрезвитер Александар Стојаноски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.