Недела 5 та по Педесетница

На 01.07.2018 година, Недела 5 та по Педесетница, св. Леонтиј Светогорец, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво протопрезвитер Предраг Исаески, презвитер Александар Стојаноски и ѓакон Илија Деспотовски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.