Неделата на Антипасха - Томина недела

На 09.05.2021 година, во Неделата на Антипасха - Томина недела, во храмот „Пресвета Богородица-Гостивар , беше отслужена света архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-Гостиварски г.Јосиф. На литургијата верниот народ се причести со светите тајни.