Неделата на Антипасха - Томина недела

На 01.05.2022 година, во Неделата на Антипасха - Томина недела во храмот Пресвета Богордица-Гостивар, беше отслужена света архиерејска Литургија на којашто чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф.Верниот народ се причести со светите тајни.
 По завршувањето на Литургијата беше отслужен молебен за мир во светот.