Отсекување на главата на св.Јован Крстител

11.09.2018 Отсекување на главата на св.Јован Крстител, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија во храмот Пресвета Богородица во Гостивар. На литургијата верниот народ се причести со светите тајни.