Повечерие и I Акатист на „Пресвета Богородица“

На 06.03.2020 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово,  отслужи повечерие и Акатист на „Пресвета Богородица“, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво.