Празнична вечерна

На 23.05.2019 година, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Празнична вечерна во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од  Тетовското архиерејско намесништво.