Соборен храм св. Кирил и Методиј

Соборен храм - Тетово, Недела 8:30 ч. Света литургија на која ке чиноначалствува поглаварот на Македонската православна црква - Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение на надлежниот епархиски митрополит Тетовско-гостиварски г. Јосиф и Брегалнички г. Иларион. Јубилеј 1903-2023 и осветување на новиот фрескоживопис.