Св. Јован Крстител

11.09.2021 Св. Јован Крстител манастирска слава на Бигорскиот манастир.Митрополитот Дебарско-кичевски и администратор Австралиско-сиднејски г.Тимотеј во сослужение на митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф и епископот Антаниски г.Партениј игумен и старец на Бигорскиот манастир богослужепе света литургија . Повеке на сајтот бигорски.мк.