„Св. вмч. Ѓорѓи“ - Мала Речица Тетово

На 06.05.2021година, денот кога го прославуваме споменот на светиот великомаченик, Чудотворец и победоносец Ѓорѓи, во манастирот „Св. вмч. Ѓорѓи“ - Мала Речица Тетово , беше отслужена света литургија од архерејскиот намесник протоереј-стафрофор Мирко Станковски. По литургијата митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф ги благослови кумските лебови.